Agarťhané – báje nebo skutečná historie

Prý tento podzemní národ používá podpovrchové zdroje energie proto, aby mu nahradil slunce. Zelené světlo osvětluje jejich svět, ale také pomáhá v růstu jejich rostlinám.

Tibetští lámové tvrdí, že jejich tunely a jeskynní města jsou tímto světlem osvícené a tím je zaručené zdraví, dlouhý život a vysoká úroda.

Ale i v Jižní Americe se o této záři zmiňují. Je možné se s ní setkat v okolí dolů, a tunelů a místní lidé jí nazývají zář peněz.
létající talíř

Tato civilizace má být potomstvem původní pozemské populace, která v době velké katastrofy začala žít pod povrchem. Zelené světlo vydávají krystaly. Civilizace má být tak vyspělá, že právě jim jsou přisuzované létající objekty Vimanas – zde nejspíš Nacisté získali technologii pro své létající talíře díky spojenectví s Tibeťany.

Počátkem 20. století legendu přinesli do Evropy Ferdinad Ossendowski a Nikolas Roerich. Tvrdí, že vstupy se mají nacházet pod Mongolskem a Tibetem.

V amazonské džungli jeden cestovatel prý nalezl cestu do podzemního labyrintu osvětleného krásným smaragdovým světlem. Musel se ale rychle vrátit, aby unikl spárům obrovského pavouka. Ještě ale stihl spatřit lidi podobné stínům, kteří se pohybovali na konci chodby.

Ale i jedné Angličance se stalo něco podobného. V podzemním sklepení roku 1897 uviděla zvláštní světlo. Rychle se měnilo ve žlutavě zelenou hlavu a obličej s rozcuchanými vlasy. Široká tvář a velké zelené oči spolu skoro splývaly. Tvář byla bezvousá a měla zlý výraz. Zírala přímo na ni.

Takto byla příhoda zapsaná Williamem T. Steadem ve Skutečných příbězích o strašidlech.

Můžeme se jen dohadovat, jestli jsou , protože příběhů o setkání s touto civilizací je víc než dost.
talíř ufo

Dokonce i v Austrálii spolupracovníci společnosti Hollow Earth Society James Stark a Trevor Marshal prý narazili na jeden vstup, kterým se dostali do obří jeskyně, kde je však od pokračování v cestě odradilo setkání s obřím ještěrem, který vypadal jako přerostlý varan.

Vstupy se mají nacházet po celém světě. Ani naše republika a ani sousední Slovensko nejsou výjimkou. To proto, že Agharta má být globální civilizace, která má města jen ve vhodných jeskyních.

Novější teorie, jako je např. Dutá Země, přinášejí otázky, zda Agharta není společnost, která nás pozoruje z hlubin Země anebo, jestli my se nenacházíme v dutině Země a oni nejsou na tom skutečném povrchu, z něhož mají různé tunely do našeho nitra Země.

To vyvolává obavy, že oni jsou ti, co tahají za nitky lidských vlád. Z jejich pohledu bychom byli násilničtí primitivové, co mají sice techniku, ale také moc je zlikvidovat.

Předpokládá se, že jejich populace není nijak početná. Je to díky omezení podzemím. Pokud tam jsou, bylo by lepší nechat je žít po svém. Nechtít jejich technologii, která umožňuje žít v podzemních podmínkách, nebudou asi přátelští. Když pomineme, že měli pomáhat v budování Třetí říše, žijí si po svém a nemají zájem se s námi oficiálně setkat.


4.0
01