Všechno hezky pod zámek

Jen těžko by člověk v naší zemi hledal místo, kde se nekrade. Takovým je snad jedině to, kde vůbec nic není a tudíž se tam ani nic čmajznout nedá; jenže kde takové místo najít? A hlavně proč někdy na takové místo zamířit, když tam nic není?
školní skříňky

Všude si člověk musí dávat pozor, aby o něco nepřišel. Z mého města bych zmínil jenom tak namátkou:

V čekárně kadeřnictví visí varování, že se za zde odložené věci neručí a lidé si mají brát své věci dovnitř s sebou. A sama tato cedulka je dokladem české zlodějny, protože na ní „někdo ukradl“ jedno „s“ a místo „s sebou“ je tam jenom „sebou“.

V ordinaci u doktora visí obdobná cedulka, lišící se pouze tím, že je bez oné pravopisné chyby.

Na nádraží jsou lidé v různých časových intervalech nabádáni rozhlasem, aby nenechávali svá zavazadla bez dozoru.

Policie nabádá občany v lokálním periodiku, aby (nejen, ale zejména) v předvánočním čase střežili své peněženky před kapsáři.

Před tímtéž nás varují i letáčky vyvěšované čas od času v prostředcích městské hromadné dopravy.

To vše se děje s jediným záměrem. Abychom nepozbývali majetku nekalým způsobem. A protože jsou lidé takoví, jací jsou, věci a všude. Třeba i ve školách, které pochopitelně rovněž odrážejí naši realitu, a tudíž se krade i tam.
skříňka na kolečkách

Aby se tam počet krádeží omezil na minimum, rozhodně není na škodu, když si taková škola pořídí uzamykatelné plechové šatní skříňky. Vyslovené trezory to sice nejsou, ale bohatě to postačí k tomu, aby si děti dovnitř uzamkly své věci a měly je tím pádem v bezpečí. Aby je ochránily před nenechavci, kteří jsou dnes všude.

A rozhodně není na škodu, pokud škola zvolí tyto skříňky v barevném provedení. Zejména pro děti z mladších ročníků. Protože pak to vypadá hezky a člověku snad ani nepřijde na mysl, že jsou tam podobné skříňky vlastně z jediného a smutného důvodu.

Že našinci prostě kradou.